Steeds meer medewerkers krijgen te maken met agressie op het werk. Een klant aan de balie die zijn geduld verliest. Een cliënt die uithaalt vanuit onmacht. Een burger die uit frustratie gaat schreeuwen. Wie hier dagelijks mee te maken heeft, wil weten hoe je rustig blijft, begrenst en escalatie voorkomt.
De training Omgaan met agressie (OMA) van ’t Web leert jouw medewerkers grip houden op lastige situaties. Praktijkgericht, met een professionele trainingsacteur en op maat afgestemd op jullie sector en protocollen.
Agressie ontstaat zelden uit het niets, het bouwt op. Wie de signalen vroeg herkent, kan ingrijpen voordat het uit de hand loopt. In de training Omgaan met agressie leren deelnemers de agressiepiramide kennen, herkennen ze verschillende vormen van agressie. Dit gaat van frustratie tot instrumentele agressie en intimidatie, waarbij ze ook oefenen met het onderscheid maken tussen meeveren en begrenzen.
Daarnaast ligt de focus op zelfcontrole. Onder druk schiet je lichaam in een vecht-, vlucht- of vriesreactie. Met de DASH-methode (Denken, Ademhalen, Spierspanning, Houding) leer je je eigen spanning reguleren, zodat je in lastige situaties bewust handelt in plaats van reageert.
Theorie is de start, oefenen is de kern. We werken altijd met een professionele trainingsacteur die situaties realistisch neerzet, herkenbaar voor jullie werkpraktijk. Deelnemers oefenen in carrousels met verschillende vormen van agressie en bespreken hun eigen ervaringen.
De inhoud stemmen we vooraf af op jullie sector. We vragen relevante protocollen en noodprocedures op, zodat de training direct aansluit bij hoe jullie werken. Dat maakt het verschil tussen een algemene training en iets dat beklijft.
Neem contact op met één van onze professionals
Onderdelen die in iedere vorm terugkomen:
Spanningstheorie en agressiepiramide
Zelfcontrole met de DASH-methode
Agressievormen herkennen en onderscheiden
Begrenzen volgens het keuzemodel
Oefenen in carrousel met de trainingsacteur
Werken volgens jullie eigen protocollen en meldingsprocedure
Na afloop herken je de signalen van oplopende spanning, kun je je eigen reactie reguleren onder druk en weet je hoe je verschillende vormen van agressie aanpakt. Je leert begrip tonen waar dat helpt, en concreet begrenzen waar dat nodig is. Je houdt regie over het gesprek, ook als de spanning oploopt.
Net als bij BHV beklijft de stof na één training nog niet voldoende. Daarom adviseren we een herhalingscyclus: jaar 1 het volledige basisprogramma, jaar 2 een dagdeel opfrissing, jaar 3 een volledige herhaling, jaar 4 weer een opfrissing. Zo bouw je een veilige werkcultuur die ook onder druk staande blijft.
Deelnemers ontvangen na afloop een certificaat als bewijs van deelname.
De training Omgaan met agressie is bedoeld voor iedere medewerker met contact met klanten, cliënten, bewoners of burgers en daarbij risico loopt op agressief of grensoverschrijdend gedrag. We hebben ruime ervaring in zorg en welzijn (onbegrepen gedrag bij dementie, veilig huisbezoek), bij gemeenten en overheid (baliewerk, handhaving, veldwerk), in transport en logistiek (klantagressie, bezorging, waardetransport) en in het onderwijs (ouder- en leerlingagressie).
Ook voor leidinggevenden en BOT/CAT-teams die collega’s opvangen na een incident is de training geschikt, als losse module of als verdieping op de basis.










Bij ’t Web maken we leren praktijkgericht en effectief. Onze cursisten delen hun ervaringen over hoe onze opleidingen hen hebben geholpen om veiliger en zelfverzekerder te werken.
















